MARYJO KRÓLOWO POLSKI - MÓDL SIĘ ZA NAMI

Peregrynacja

Dożynki

Wizytacja Kanoniczna

W jesienny czas, w nasezj parafii przeżywać będziemy wizytację Kanoniczną, której zwieńczeniem będzie niedzielna Msza i spotkanie z biskupem Romualdem Kamińskim, które przeżyjemy 09.11.2014r.

Droga Krzyżowa

Tegoroczne nabożedństwa drogi Krzyżowej zostały przygotowane przez różne stany, grupy. W każdy piątek inna wspólnota prowadzić będzie drogę Krzyżową, a na zakończenie Wielkiego Postu dorośli zaproszą nas na duchową ucztę Misterium Paschalnego.

Bal karnawałowy

15 lutego 2104r. na plebanii Akcja Katolicka zaprosiła wszystkich na karnawałową zabawę. Wśród radości i konkursów odkrywano nowe talenty artystyczne.

Opłatek Parafialny

6 stycznia 2014r. odbyło się już kolejne spotkanie opłatkowe zorganizowane przez Parafialny Zespół Caritas, na które byliśmy wszyscy zaproszeni. Przebiegło w radosnej atmosferze. Przy tej okazji dziękujemy naszemu Caritas za systematyczną pomoc żywnościową dla potrzebujących.

Peregrynacja

W dniach 3 - 4 października 2013r. w naszej Żylińskiej parafii odbyła się peregrynacja Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Wśród tłumnie zgromadzonych osób, wraz z biskupem Jerzym Mazurem powitaliśmy i rozpoczęliśmy ten święty czas i błogosławiony czas. Do dziś pozostaje jeszcze wspomnienie nie tylko tych szczególnych chwil, ale na myśl przychodzą podjęte zobowiązania oraz to własne aktualne na Boga sie otwieranie, by doświadczyć pełni w sobie własnego piękna i człowieczeństwa.

Dożynki

Jak co roku, pod koniec prac i zbiorów polnych odbyły się parafialne dożynki. Rozpoczęły się one 26 sierpnia, o godzinie 19, poświęceniem wieńców i koszy z tegorocznymi plonami. Następnie była sprawowana Msza Święta dziękczynno - błagalna w intencji wszystkich, którzy pracują i korzystają z plonów ziemi. Spotkanie zakończyło się wspólnym radosnym przebywaniem i świętowaniem. W następnych zaś dniach odbywały się dożynkowe dziękczynienia poszczególnych mieszkańców z każdej wsi, które kończyły się wspólną integracyjną Agapą.